Twitter’ın eski özelliği geri geliyor: Başlıklar tekrar gözükecek

Twitter’ın eski özelliği geri geliyor: Başlıklar tekrar gözükecek

23 Kasım 2023 15:42
Twitter’ın eski özelliği geri geliyor: Başlıklar tekrar gözükecek
0

BEĞENDİM

Elon Musk, geçtiğimiz aylarda X yani eski adıyla Twitter’da kullanıma sunduğu kartlı paylaşım özelliğinin kaldırılacağını ve  önceden olduğu gibi link ile ilgili başlıkların gösterileceğini açıkladı.

Elon Musk, eski adı Twitter olan X’in, geçen ay başlıkları kaldırdıktan sonra yeniden platformda URL’li ön izleme kartlarında başlıkları göstermeye başlayacağını söyledi. Musk, X’te paylaştığı bir gönderide, gelecek bir güncelleme ile URL kart görüntüsünün üst kısmına başlığı tekrardan geri getireceğini söyledi.

Başlıkları göstermeyi durdurdu

Ağustos ayında Tesla CEO’su, X’in daha estetik gözükmesi için ön izlemelerde URL’li başlıkları göstermeyi durdurmayı planladığını söyledi. Şirket, duyurunun ardından Ekim ayında başlıkları göstermeyi bıraktı.

Bu değişiklik nedeniyle, kullanıcıların başlığı öğrenmek veya okumak için URL kartına tıklamaları veya dokunmaları gerekiyordu. Bu değişikliği aşmak için yayıncılar görsellerin üzerine kendi başlıklarını yazmaya ve bağlantıyı ayrı olarak yayınlamaya veya oluşturulan ön izleme kartının görseline başlığı dâhil etmeye başladı.

En az 10 karakter gerekli