Narlıdere halkı esnafından pazarcısına Ergin Demir diyor

Narlıdere halkı esnafından pazarcısına Ergin Demir diyor

8 Ocak 2024 12:42
Narlıdere halkı esnafından pazarcısına Ergin Demir diyor
0

BEĞENDİM

Yerel seçimlere kısa bir zaman kala adaylar belli olmaya başladı. İzmir’in Narlıdere ilçesinde ise halk başkan adayı olarak Emekli Askeri Hâkim ve Avukat Ergin Demir’i istiyor.

Belediye başkan adayları bir bir açıklanmaya devam ediyor. İzmir’de ise adayların kim olacağı merak konusu. Narlıdere ilçesinde ortak düşünce ise CHP’li aday Ergin Demir oldu.

“Biz çalışacağız, hizmetlerimiz konuşacak”

İki üniversite bitirmiş, jandarma subaylığı, askeri hâkimlik, askeri savcılık ve avukatlık olmak üzere 4 ayrı mesleği başarıyla yapan, Narlıdere halkında da ciddi bir karşılığı bulunan Ergin Demir, “Biz çalışacağız, hizmetlerimiz konuşacak” sloganıyla adaylığa talip olduğunu açıklamıştı.

“Adaylarımızın önseçim veya eğilim yoklaması ile belirlenmesi halinde; Narlıdere’de Üyelerimizden ve Halktan aldığım desteğe güvenerek, iddiayla belirtiyorum ki %90 Belediye Başkan Adayı olmayı başaracağım” diyen Demir, iddialı konuştu.

Siyasetten hiçbir maddi beklentisi olmadığını belirten Demir, “İddia ediyorum, Narlıdere’de AKP, MHP, İYİ ve HEDEP Parti tabanlarından da oy alabilecek ve oylarımızın diğer partilere kaymasını önleyecek, dolayısıyla; Partimize en yüksek oyu sağlayacak kişiyim” açıklamasında bulundu.

“Gecekonduda oturan babamın hayalini gerçekleştireceğim”

Önce aday ardından da Belediye Başkanı olarak seçilmesiyle ilk işinin deprem karşı hazırlığın bir gerekliliği olan ‘kentsel dönüşüm’ olduğunu vurgulayan Demir, “34 yıl 2. İnönü Mahallesi’nde gecekonduda oturan babamın hayalini gerçekleştireceğim” dedi.

Öğrencilere burs desteği

Hâlihazırda kendi imkânlarıyla, 98 üniversite öğrencisine öğrenim bursu kazandırdığını dile getiren Demir şunları kaydetti: “Bu yıl, hiçbir siyasi bir amaç gütmeden; tek gelirim olan emekli maaşımın % 40’ı ile şahsen 16 ve yaptığım çalışma ve organizasyonlarla, bana güvenen ve çoğunluğu tenis camiası olan samimi arkadaşlarımın, dostlarımın ve akrabalarımın desteği ile maddi durumu iyi olmayan, çoğunluğu Narlıdere’de ikamet eden veya Narlıdere’de oturan kişilerce önerilen, 21’i çift olmak üzere, 77 üniversite öğrencisine öğrenim bursu sağlamayı başardık. Yani toplamda 98 öğrenim bursu sağladık.”

“Pazarcı Niyazi amcanın oğlu” Ergin Demir kimdir?

CHP Narlıdere İlçe Belediye Başkan Aday Adayı Ergin Demir, kendini şu şekilde anlattı:

 “İsmim Ergin DEMİR, Emekli Askeri Hakim ve Avukatım.

1967 yılında Elazığ Kovancılar Nişankaya (Loğmar) Köyünde doğdum. Anne tarafından Tunceliliyim. 5 kız, 5 erkek olmak üzere 10 kardeşiz. Köyde iken çiftçilik yapıyorduk. 1980 yılında ailece İzmir’e göç ettik ve Narlıdere’ye yerleştik. Ailem 2014 yılına kadar İzmir Narlıdere 2’nci İnönü Mahallesinde bir gecekondu ikamet etti. Babam pazarcılık, Annem ise; dağlarda ot ve odun, bahçelerde mandalina toplamak ve tarlalarda irgatlık yapmak suretiyle; çocuklarını okutup, ailemizin geçimini sağladılar.

İlk ve ortaokulu Elazığ Palu Yatılı Bölge Okulunda, liseyi İzmir Narlıdere Mehmet Seyfi Eraltay Lisesinde okudum. Müteakiben Kara Harp Okulunu kazandım ve 1988 yılında jandarma teğmen olarak mezun oldum. Aynı yıl İstanbul Hukuk Fakültesini kazandım. Jandarma subaylığı yaparken; Hukuk Fakültesindeki öğrenimimi de sürdürdüm. 8 yıl jandarma subaylığı yaptım. Bu arada 1995 yılında Hukuk Fakültesinden mezun oldum. Akabinde girdiğim askeri hâkimlik sınavını kazanarak, Kara Kuvvetleri Komutanlığında askeri hâkimliğe geçtim. Sırasıyla; İstanbul 1’nci Ordu Komutanlığı Askeri Mahkemesi Hâkimliği, Elazığ 8’nci Kolordu Komutanlığı Askeri Savcılığı, Ankara Askeri Yüksek İdare Mahkemesi 1’nci Dairesi Raportörlüğü ve Kıbrıs Türk Barış Kuvvetleri Komutanlığı Askeri Savcılığı olmak üzere 17 yıl askeri hâkimlik ve savcılık yaptım.

Siyaset yapmak amacıyla 21.10 2013 tarihinde kendi isteğimle Hâkim Albay Rütbesinden emekliye ayrıldım. Akabinde Cumhuriyet Halk Partisine üye oldum. Halen aktif olarak yapmasam da avukatım.

İzmir Elazığlılar Kültür ve Dayanışma Derneği, Narlıdere Atatürkçü Düşünce Derneği, Narlıdere Dersimliler Derneği, Narlıdere Alevi Bektaşi Kültürünü Tanıtma Derneği, Konak Türkiye Emekli Subaylar Derneği (TESUD) ve Ankara 1988 Harp Okulu Mezunları Derneği olmak üzere 6 derneğe üyeyim. Ayrıca Narlıdere Türkiye Emekli Astsubaylar Derneği (TEMAD) fahri üyesiyim.

Çok iyi bir sporcuyum. Tenis, futbol, kayak ve sörf yaptığım sporlar. 2022 yılında Tenis Milli Takımına seçildim ve Amerika’da Ülkemizi temsil ettim. Balçova’da bulunan ve Narlıdere’de ikamet eden yüzlerce üyeleri olan Crea ile Egeli Tenis Veteran Derneği Tenis Kulüplerine üyeyim.

7 Haziran 2015 tarihindeki Genel Seçimlerde Partimizin Milletvekili Adaylarını belirlemek için 29 Mart 2015 tarihinde yapılan önseçimde; siyasete yeni girmiş olmama rağmen; kısa bir süre İçerisinde yaptığım olağanüstü çalışmayla; Narlıdere’de 2452 geçerli oyun 1290’nını almak suretiyle; 74 aday adayı arasında ikinci oldum. Ki o dönemin yıldız siyasetçisi olan ve Bucal hariç diğer ilçelerde tüm adaylara 2, 3 misli fark atan ve milletvekilimiz seçilen Musa Çam benden sadece 43 oy fazla alabildi.

Yaklaşık 8 yıldır Partimizi anlatmak ve ikna etmek suretiyle; Partimiz CHP’ye en fazla üye kazandıran kişilerden biriyim. Narlıdere’de bu konuda ilk sırada olduğumu düşünüyorum. CHP’den duygusal kopuşun yaşandığı kritik bir dönem olan Temmuz, Ağustos ve Eylül 2023 aylarında bile; partimize kendilerine referans olmak suretiyle 69 yeni üye kazandırmayı başardım.“

En az 10 karakter gerekli